מחלקת בוגרים צעירים

נכון להיום, מלווה משפחה אחת כ- 500 בוגרים צעירים, בני 18-30, מתוכם כ- 60 הסובלים מנכות גופנית. בגיל בו חבריהם “יוצאים אל העולם” ובונים קריירה, השכלה וזוגיות – הם נאלצים להתמודד עם רגשות גואים של צער ושכול, עם תהליך שיקום נפשי ופיזי אינטנסיבי ועם חוסר ודאות כלכלי. לעתים קרובות, מצבם מקשה עליהם לקבל החלטות או להקדיש תשומת לב וריכוז למסגרת הלימודית, המקצועית, החברתית או המשפחתית. אנו כאן כדי לעצור את כדור השלג.
מחלקת הבוגרים הצעירים של משפחה אחת פועלת במספר רמות טיפוליות. בכלל זה ייעוץ אישי, טיפול רגשי, קבוצות תמיכה, הכוונה בלימודים ובבחירת מקצוע, ותכנית חברתיות. משפחה אחת מסייעת לנפגעי טרור אלו ביצירת קשרים אישיים וקבוצתיים איתנים ומועילים עם אחרים במצבם, וביצירת מרחב בטוח ומוגן שבו יוכלו לחזור לתפקוד מיטבי.
רכזי המחלקה יוצרים קשר קרוב עם הנפגעים באמצעות תכנית של ביקורי בית, פגישות אישיות ואירועים משותפים. הם פועלים בשתי רמות: הרמה האישית, שם הם מעניקים הכוונה וייעוץ ומסייעים לנפגע להתקדם למסלול חיים נורמטיבי בתחום הלימודים, בתחום הרגשי, וביצירת מערכות יחסים בריאות; וברמה הקבוצתית,שם הם מקדמים תכניות חברתיות, יוצרים קשרים בין הנפגעים ובונים קבוצות של תמיכה הדדית.
הנופשונים הטיפוליים של המחלקה מתקיימים באביב, בסתיו ובקיץ, ומעניקים שחרור והנאה – לצד הכנה לעבדה טיפולית מעמיקה יותר. הפעילות בנופשונים כוללת טיולים, סיורי ג’יפים, פארקי שעשועים, שחיה, סרטים, פעילויות חברה ועוד.
הסדנאות הטיפוליות וסדנאות התרפיה במחלקה מעמיקות את היכולת ליצור קשרים אישיים, לעבד אירועים משמעותיים, ולהגיע בשיטות חווייתיות לעולמם הפנימי של הנפגעים. פעילויות אלה כוללות אתגרי שטח (ODT), סדנאות בישול ותנועה, טיפולי הידרותרפיה, תרפיה בדרמה, פוטותרפיה, סדנאות מגע ועוד. את הפעילויות מעבירים רכזי המחלקה ומטפלים מקצועיים.