סדנאות, קבוצות תמיכה, ונופשונים

workshopSMסדנאות: משפחה אחת מזמינה נפגעים המתקשים ביותר בהתמודדות עם הנסיבות הגופניות והנפשיות החדשות להשתתף בסדנאות טיפוליות אינטנסיביות. הסדנאות נמשכות מספר ימים ומופעלות בידי אנשי מקצוע ממגוון תחומי טיפול, בדגש על פסיכולוגיה ותרפיה, ומטרתן לסייע לנפגעים בדרכם להחלמה.
קבוצות תמיכה: משפחה אחת מקיימת קבוצות תמיכה המונות 15-20 נפגעים, כשכל קבוצה מורכבת מנפגעים מאותו סוג – אלמנות, הורים שכולים, ילדים ששכלו אח או אחות. בתחילת הדרך מנוהלות הפגישות בידי מטפל מקצועי, ועם התקדמות הקבוצה היא מממשיכה בכוחות עצמה כאשר המטפל עומד לרשותה בעת הצורך. עשרות קבוצות תמיכה כאלה פועלות כיום ברחבי הארץ בחסות משפחה אחת.
נופשונים: משפחה אחת מקיימת נופשוני הבראה תקופתיים, אשר מעניקים לקרבנות הטרור את הכלים הדרושים להם בהתמודדות היומיומית עם פגיעתם הנפשית או הגופנית, וזאת באמצעות טיפול אינטנסיבי על פני תקופה קצרה. ימי הנופש כוללים סדנאות, תרפיות קבוצתיות, פעילויות וטיולים, יוצרים מפגש בין נפגעים ומשלבים בתוכם הזדמנות להרפיה, לשחרור ולעיבוד לצד קבוצת השווים התומכת. כל נופשון מיועד ספציפית לאלמנים ולאלמנות, להורים שכולים, לבני נוער אשר שכלו אח או אחות, ולפצועים.